Keban’da yılın ilk hasadı başladı

Keban’da yılın ilk hasadı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı Genç Çiftçi Projesi’nde Elazığ’ın Keban ilçesindeki genç çiftçilerin seralarında ilk hasat yapıldı. İl Müdürü Turan Karahan, yılın ilk salatalık hasatında çiftçilerin yanında yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ve Elazığ’da da  uygulanan genç çiftçi projesi kapsamında hibe alan ve Keban ilçesinde sera kuran genç çiftçiler yaşanan salgın hastalığına rağmen üretimlerini aralıksız devam ettiriyor.

2018 yılında genç çiftçi projesinden yararlanan ve hibeye hak kazanan genç çiftçiler sera kurarak 2018 yılından beri üretim yapıyorlar. Genç çiftçiler kurdukları serada salatalık yetiştirerek başta Keban İlçesi ve Elazığ merkez marketlerine pazarlıyorlar.

Yapılan salatalık hasadına katılan ve her zaman Elazığ  çiftçisinin yanında olan İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN genç çiftçilerle birlikte serada yetişen salatalıkları topladı ve kazalara koyarak pazara yolladı. Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, genç çiftçi projesi ile desteklenen çiftçilerin aile ve ülke ekonomine büyük katkılar sağladığını belirterek;desteklerin devam edeceğini söyledi. Proje ile desteklenen genç çiftçiler de devlete teşekkür ederek, ekonomiye katkı sunduklarını söylediler.

 

Keban’da yılın ilk hasadı başladı

Bir cevap yazın