Her gün 20 adet badem yerseniz neler olur?

Her gün 20 adet badem yerseniz neler olur?

Badem, protein yönünden zengin olan bir kuruyemiş türüdür. Eğer diyet yapıyorsanız en sağlıklı yağı bademden alabilirsiniz. İnsan vücudunun kas yapısına katkıda bulunan bademin içinde bulunan mineraller sizi tüm gün zinde tutar. Badem’in bitmek bilmeyen faydaları vardır. Peki günde 20 adet badem yemenin vücudunuz için katkıları nelerdir?

Neden 20 adet badem?

Bademin tüketim miktarı insan vücudu için önemlidir. Güne 20 adet bademle başlamak gerekir. Bunun sebebi ise insan vücudunun 163 kaloriye ihtiyaç duymasıdır. 20 badem 5 gram protein, 12 gram doymamış yağ, 3 gram şeker bulundurur. Her şeyde geçerli olduğu gibi bademin de fazlası zarardır. Bu nedenle 20 adet badem yeterlidir.

Sindirim sisteminizi hızlandırın 

Bademler insan vücudunun sindirim sistemini hızlandırır. Sindirim konusunda sıkıntı çekenlerin son dönemde badem tüketmeleri doktor tarafından tavsiye edilmektedir. 20 badem yemek bağırsak mikrobiyotlarında önemli değişiklikler yaratır. Bu nedenle sindirim sisteminizin hızlanmasını sağlar.

Kendinizi tok hissedin

Aşırı yemek yemeği badem tüketerek önleyebilirsiniz. Bademin içinde bulunan protein, yağ ve lif size tokluk hissi verecektir. Bunun için günde 20 adet badem tüketmelisiniz.

Riboflavin ve E Vitamini Almış olun

Riboflavin migren, akne, kas krampları, karpal tünel sendromu, serviks kanseri ve bazı kan hastalıkları olmak üzere her türlü fiziksel rahatsızlıkların çaresi olarak bilinen bir vitamin türüdür. Bu da bademde fazlasıyla bulunuyor. Aynı zamanda günde 20 badem yemek, e vitamini eksikliğine de son verir. E vitamini bağışıklık sistemini geliştirir. Aynı zaman kalp sağlığına da olumlu yönde etki eder.

Kemiklerinizi güçlendirin

Günde 20 badem yerseniz, magnezyum ve fosfor eksikliğinizin %20’sini karşılanır ve kemiklerinizin daha güçlü olmasını sağlarsınız.

Hafızanızı Güçlendirir

Günde 20 badem yiyerek beyninizin de daha fazla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Eğer unutkan biriyseniz badem yiyerek bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Badem çeşitli yararlarının yanında hafızayı da güçlendirmeye katkıda bulunur.

 

Her gün 20 adet badem yerseniz neler olur?

Bir cevap yazın